NRS4012T2R2MDGJ
NRS4012T2R2MDGJ NRS4012T2R2MDGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NRS4012T2R2MDGJ
NRS4012T2R2MDGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NRS4012T2R2MDGJ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNRS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.9A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 125 C
Height1.2 mm
Length4 mm
Width4 mm
Package-Case4012
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)72 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.65A
Q factor-
Self Resonant Frequency70MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.65 A
Maximum-DC-Resistance60 mOhms
Self-Resonant-Frequency70 MHz
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay