CY7C1049DV33-10VXI
CY7C1049DV33-10VXI CY7C1049DV33-10VXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1049DV33-10VXI
CY7C1049DV33-10VXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1049DV33-10VXI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case36-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package36-SOJ
Memory Capacity4M (512K x 8)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed10ns
Format-MemoryRAM
Functional Description
Features
• Pin- and function-compatible with CY7C1049CV33
• High speed
— tAA = 10 ns
• Low active power
— ICC = 90 mA @ 10 ns (Industrial)
• Low CMOS standby power
— ISB2 = 10 mA
• 2.0V data retention
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE and OE features
• Available in Lead-Free 36-lead (400-mil) Molded SOJ
V36 and 44-pin TSOP II ZS44 packages
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay