C0805C102M2RACTU
C0805C102M2RACTU C0805C102M2RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C102M2RACTU
C0805C102M2RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C102M2RACTU In Stock
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated200V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.88mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay