NSS1C200LT1G
NSS1C200LT1G NSS1C200LT1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
NSS1C200LT1G
NSS1C200LT1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: NSS1C200LT1G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesNSS1C200L
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.007090 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3 (TO-236)
ConfigurationSingle
Power-Max490mW
Transistor-TypePNP
Electric current collectors2A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max100V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce120 @ 50mA, 2V
Vce saturation250mV @ 200mA, 2A
Current-Collector-Cutoff-Max100nA (ICBO)
Frequency-Transition120MHz
Pd-Power-Dissipation710 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max100 V
Transistor-PolarityPNP
Collector-Base-Voltage-VCBO140 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO7 V
Maximum-DC-Collector-Current2 A
Gain-Bandwidth-Product-fT120 MHz
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min150 at 10 mA at 2 V 120 at 500 mA at 2 V 80 at 1 A at 2 V 50 at 2 A at 2 V
DC-Current-Gain-hFE-Max150
Product Details
__
100 V, 3.0 A, Low VCE(sat) PNP Transistor
**ON Semiconductors e2PowerEdge family of low VCE(sat) transistors are
•This is a Pb-Free Device
P
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay