06032C102KAT2A
06032C102KAT2A 06032C102KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
06032C102KAT2A
06032C102KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 06032C102KAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated200V
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay