C2220C106K3R1CAUTO
C2220C106K3R1CAUTO C2220C106K3R1CAUTO - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C2220C106K3R1CAUTO
C2220C106K3R1CAUTO - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C2220C106K3R1CAUTO In Stock
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesKPS
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2220 (5750 Metric), 2 J-Lead
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
ApplicationsAutomotive, Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-StyleJ-Lead
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.150" (3.80mm)
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay