C0805C563J5RACTU
C0805C563J5RACTU C0805C563J5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C563J5RACTU
C0805C563J5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C563J5RACTU In Stock
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance0.056μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Ratings-
Thickness-Max0.039" (1.00mm)
Product Details
__
Type C Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Highlights
Nickel barrier/solder terminations
50 Vdc units can be used in 63 Vdc applications
Tape and reel standard
Surface Mount
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay