VLCF5020T-220MR58
VLCF5020T-220MR58 VLCF5020T-220MR58 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLCF5020T-220MR58
VLCF5020T-220MR58 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLCF5020T-220MR58 In Stock
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating580mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2 mm
Length5 mm
Width5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)373 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation580mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current580 mA
Maximum-DC-Resistance373 mOhms
FEATURES
● Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
● Low-profile product lineup with max. heights of 1.8mm, 2.0mm, 2.4mm, and 2.8mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay