STTH60L04W
STTH60L04W STTH60L04W - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
STTH60L04W
STTH60L04W - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: STTH60L04W In Stock
Series-
PackagingTube
Package-CaseDO-247-2 (Straight Leads)
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageDO-247
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr50μA @ 400V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 60A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max400V
Current-Average-Rectified-Io60A
Reverse-Recovery-Time-trr90ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction175°C (Max)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay