DSPIC33FJ32GP102-I/SP
DSPIC33FJ32GP102-I/SP DSPIC33FJ32GP102-I/SP - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
DSPIC33FJ32GP102-I/SP
DSPIC33FJ32GP102-I/SP - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: DSPIC33FJ32GP102-I/SP In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
Package-Case28-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package28-SPDIP
Number-of-I-O21 I/O
Speed16 MIPs
EEPROM-Size-
Core-ProcessordsPIC
RAM-Size1K x 16
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (11K x 24)
Data-ConvertersA/D 8x10b
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay