LQH32MN120J23L
LQH32MN120J23L LQH32MN120J23L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH32MN120J23L
LQH32MN120J23L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH32MN120J23L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH32M
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating180mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 85 C
Height2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.086" (2.20mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency-
Inductance-Frequency12μH
DC resistance (DCR)2 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor35 @ 1MHz
Self Resonant Frequency18MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current130 mA
Maximum-DC-Resistance2 Ohms
Self-Resonant-Frequency18 MHz
Core-MaterialFerrite Core
Q-Minimum35
Product Details
__
[ MURATA MFG.CO., LTD ]
Scope
This reference specification applies to LQH32DN_53 Series, Chip coil (Chip Inductors).
Rating
• Operating Temperature Range. -40 to +105°C
• Storage Temperature Range. -40 to +105°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay