AT25160AN-10SQ-2.7
AT25160AN-10SQ-2.7 AT25160AN-10SQ-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT25160AN-10SQ-2.7
AT25160AN-10SQ-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT25160AN-10SQ-2.7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
• Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
– Data Sheet Describes Mode 0 Operation
• Medium-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
• Extended Temperature Range –40°C to 125°C
• 5.0 MHz Clock Rate
• 32-byte Page Mode
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Self-timed Write Cycle (2 ms [5V] typical)
• High Reliability
– Endurance: One Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
• 8-lead PDIP, 8-lead JEDEC SOIC Packages and 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay