DT28F016SA100
DT28F016SA100 DT28F016SA100 - Brand New Intel IC Chips
Get Quote
Buy Now
DT28F016SA100
DT28F016SA100 - Brand New Intel IC Chips
Manufacturer Part No: DT28F016SA100 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerINTEL
Product CategoryIC Chips
INTRODUCTION
Includes Commercial and Extended Temperature Specifications
■ User-Selectable 3.3V or 5V VCC
■ User-Configurable x8 or x16 Operation
■ 70 ns Maximum Access Time
■ 28.6 MB/sec Burst Write Transfer Rate
■ 1 Million Typical Erase Cycles per Block
■ 56-Lead, 1.2 mm x 14 mm x 20 mm TSOP Package
■ 56-Lead, 1.8 mm x 16 mm x 23.7 mm SSOP Package
■ Revolutionary Architecture
- Pipelined Command Execution
- Program during Erase
- Command Superset of Intel 28F008SA
■ 1 mA Typical ICC in Static Mode
■ 1 µA Typical Deep Power-Down
■ 32 Independently Lockable Blocks
■ State-of-the-Art 0.6 µm ETOX™ IV Flash Technology
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay