C1825C155M5UACTU
C1825C155M5UACTU C1825C155M5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1825C155M5UACTU
C1825C155M5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1825C155M5UACTU In Stock
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1825 (4564 Metric)
Capacitance1.5μF
Operating-Temperature10°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientZ5U
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.051" (1.30mm)
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay