CY62157DV30LL-55BV
CY62157DV30LL-55BV CY62157DV30LL-55BV - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62157DV30LL-55BV
CY62157DV30LL-55BV - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62157DV30LL-55BV In Stock
Product CategoryMemory ICs
Functional Description
The CY62128 is a high-performance CMOS static RAM organized as 131,072 words by 8 bits.
Features
• 4.5V − 5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power (70 ns, LL version)
— 330 mW (max.) (60 mA)
• Low standby power (70 ns, LL version)
— 110 µW (max.) (20 µA)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE1, CE2, and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay