PH300F48-12
PH300F48-12 PH300F48-12 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PH300F48-12
PH300F48-12 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PH300F48-12 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPH-F
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Package-CaseModule
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Size-Dimension5.75" L x 3.39" W x 0.50" H (146.0mm x 86.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max25A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max76V
Voltage-Isolation3kV (3000V)
Voltage-Output-112V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency
Power-Watts-Manufacture-Series300W
Features
● marking (Low Voltage Directive)
● Compact DC-DC power module
Large power 300W/600W
High power density: 61.6W/inch3 (600W type)
600W type: 146 2 86 2 12.7mm
300W type: 83 2 86 2 12.7mm
● Wide baseplate temperature: –20 ~ +100°C Conduction cooling
● Wide input voltage range
DC48V input: DC36 ~ 76V, DC280V input: DC200 ~ 400V
● 2 year warranty
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay