MAX6326XR25+T
MAX6326XR25+T MAX6326XR25+T - Brand New Maxim Integrated Supervisors
Get Quote
Buy Now
MAX6326XR25+T
MAX6326XR25+T - Brand New Maxim Integrated Supervisors
Manufacturer Part No: MAX6326XR25+T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerMaxim Integrated
Product CategorySupervisors
SeriesMAX6326X
TypeSimple Reset/Power-On Reset
PackagingCut Tape (CT)
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-70-3L
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypeActive Low Push-Pull
Supplier-Device-PackageSC-70-3
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Voltage monitoring relays1
Reset-Timeout100 ms Minimum
Voltage-Threshold2.5V
Pd-Power-Dissipation174 mW
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Current0.5 uA
Battery-Backup-SwitchingNo Backup
Part-#-AliasesMAX6326X
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.2 V
Watchdog-TimersNo Watchdog
Threshold-Voltage2.5 V 3 V 3.3 V 5 V
Input Monitoring1 Input
Manual-ResetNo Manual Reset
Chip-Enable-SignalsNo Chip Enable
Power-Fail-DetectionNo
Reset-Delay-Time280 ms
Overvoltage-Threshold2.537 V
Undervoltage-Threshold2.462 V