GRM1885C1H152JA01D
GRM1885C1H152JA01D GRM1885C1H152JA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1885C1H152JA01D
GRM1885C1H152JA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1885C1H152JA01D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance1500pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Product Details
__
Description:
MURATA GRM1885C1H152JA01D is a ceramic capacitor with a capacitance of 1500pF, a voltage rating of 50V, and a tolerance of ±5%. It is a surface mount, multilayer ceramic capacitor (MLCC) with a 0603 (1608 metric) size. It has an operating temperature range of -55°C to 125°C.
Features:
• 1500pF capacitance
• 50V voltage rating
• ±5% tolerance
• Surface mount
• Multilayer ceramic capacitor (MLCC)
• 0603 (1608 metric) size
• -55°C to 125°C operating temperature range
Applications:
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay