GCM32DR71E475KA55L
GCM32DR71E475KA55L GCM32DR71E475KA55L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GCM32DR71E475KA55L
GCM32DR71E475KA55L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GCM32DR71E475KA55L In Stock
SeriesGCM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance4.7μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.087" (2.20mm)
Product Details
__
GCM Series
Features
**1. Ideal for power trains and safety devices in automobiles. We also
offer a lineup for 150°C that can be used in the engine room.**
2. Can be used at 125°C and 150°C temperatures.
3. Sn plating is applied to the external electrodes; excellent solder ability.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay