MLF1608DR15JT000
MLF1608DR15JT000 MLF1608DR15JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1608DR15JT000
MLF1608DR15JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1608DR15JT000 In Stock
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating200mA
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency150nH
DC resistance (DCR)450 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor15 @ 25MHz
Self Resonant Frequency350MHz
Frequency-Test25MHz
FEATURES
• High-reliability monolithic structure.
• Excellent solderability and high heat resistance permits either flow or reflow soldering.
APPLICATIONS
Personal computers, HDDs, or other various electronic appliances.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay