GRM1557U1H151JZ01D
GRM1557U1H151JZ01D GRM1557U1H151JZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1557U1H151JZ01D
GRM1557U1H151JZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1557U1H151JZ01D In Stock
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance150pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientU2J
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
For General Purpose GRM Series
■ Features
1. Higher resistance of solder-leaching due to
the Ni-barriered termination, applicable for
reflow-soldering, and flow-soldering
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is a lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse response and noise reduction
due to the low impedance at high frequency.
6. The GRM series is available in paper or embossed
tape and reel packaging for automatic placement.
Bulk case packaging is also available for GRM15/
18/21(T=0.6,1.25).
7. TA replacement.
■ Applications
General electronic equipment
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay