FCH20A20
FCH20A20 FCH20A20 - Brand New NIEC IC Chips
Get Quote
Buy Now
FCH20A20
FCH20A20 - Brand New NIEC IC Chips
Manufacturer Part No: FCH20A20 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNIEC
Product CategoryIC Chips
MfrKYOCERA AVX
Series-
PackageTube
Product-StatusActive
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200 V
Current-Average-Rectified-Io20A
Voltage-Forward-Vf-Max-If900 mV @ 10 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr200 µA @ 200 V
Capacitance-Vr-F-
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-220-3 Full Pack Isolated Tab
Supplier-Device-PackageTO-220 Full-Mold
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Product Details
__
20A 200V Cathode Common
FEATURES
  • High VRM SBD
  • Low Forward Voltage Drop and Low Noise
  • Fully Molded Isolation
  • Dual Diodes Cathode Common For High FrequencyRectification
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay