NLV25T-082J-PF
NLV25T-082J-PF NLV25T-082J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV25T-082J-PF
NLV25T-082J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV25T-082J-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLV-PF
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating300mA
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency82nH
DC resistance (DCR)750 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor20 @ 100MHz
Self Resonant Frequency900MHz
Frequency-Test100MHz
Product Details
__
Overview of the NLV Series
FEATURES
• Resin mold type wound inductor for standard circuits.
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
• Has excellent inductance temperature characteristics in the operating temperature range.
APPLICATION
• Vehicle accessories (car navigation systems, car audio, ETC)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay