NP05DB100M
NP05DB100M NP05DB100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NP05DB100M
NP05DB100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NP05DB100M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
Series
Type-
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating1.6A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.240" L x 0.232" W (6.10mm x 5.90mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.110" (2.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency25MHz
Frequency-Test1kHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay