GJM0335C1E1R0CB01D
GJM0335C1E1R0CB01D GJM0335C1E1R0CB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GJM0335C1E1R0CB01D
GJM0335C1E1R0CB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GJM0335C1E1R0CB01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance1pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.25pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay