FK28C0G1H150J
FK28C0G1H150J FK28C0G1H150J - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
FK28C0G1H150J
FK28C0G1H150J - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: FK28C0G1H150J In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesCeramic Capacitors
SeriesFK
PackagingBulk
Part-StatusNot For New Designs
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage-Rated50V
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure-Rate-
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseRadial
Size-Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated-Max0.217" (5.50mm)
Thickness-Max-
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
Lead-StyleFormed Leads - Kinked
Product Details
__
Overview of the FK General (Up to 50V) Series
FEATURES
• High reliability is maintained under specified environmental conditions.
• Low residual inductance and excellent frequency characteristics has been achieved.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay