GRM155F51C224ZA01D
GRM155F51C224ZA01D GRM155F51C224ZA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155F51C224ZA01D
GRM155F51C224ZA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155F51C224ZA01D Out of Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance0.22μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
For General Purpose GRM Series
■ Features
1. Higher resistance of solder-leaching due to
the Ni-barriered termination, applicable for
reflow-soldering, and flow-soldering
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is a lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse response and noise reduction
due to the low impedance at high frequency.
6. The GRM series is available in paper or embossed
tape and reel packaging for automatic placement.
Bulk case packaging is also available for GRM15/
18/21(T=0.6,1.25).
7. TA replacement.
■ Applications
General electronic equipment
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay