636L3C032M76800
636L3C032M76800 636L3C032M76800 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
636L3C032M76800
636L3C032M76800 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: 636L3C032M76800 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCTS Components
Product CategoryOscillators
Series636
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating20 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.051" (1.30mm)
Length5 mm
Width3.2 mm
Package-Case5 mm x 3.2 mm
Frequency32.768MHz
Operating-Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS, TTL
Load-Capacitance30 pF
Supply Current16mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Supply-Voltage-Max3.63 V
Supply-Voltage-Min2.97 V
Duty-Cycle-Max55 %
Output-FormatHCMOS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay