C1812C392KGRAC7800
C1812C392KGRAC7800 C1812C392KGRAC7800 - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812C392KGRAC7800
C1812C392KGRAC7800 - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812C392KGRAC7800 In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
MfrKEMET
SeriesSMD Comm X7R HV
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusActive
Capacitance3900 pF
Tolerance±10%
Voltage-Rated2000V (2kV)
Temperature-CoefficientX7R
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesLow ESL High Voltage
Package-Case1812 (4532 Metric)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Base-Product-NumberC1812C
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay