03063C103KAT2A
03063C103KAT2A 03063C103KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
03063C103KAT2A
03063C103KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 03063C103KAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0306 (0816 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
ApplicationsBypass, Decoupling
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.024" (0.61mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay