2SC4132T100R
2SC4132T100R 2SC4132T100R - Brand New ROHM Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
2SC4132T100R
2SC4132T100R - Brand New ROHM Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: 2SC4132T100R In Stock
Contact us
ManufacturerROHM
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series2SC4132
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-62-3
ConfigurationSingle
Pd-Power-Dissipation2 W
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max120 V
Transistor-PolarityNPN
Collector-Emitter-Saturation-Voltage2 V
Collector-Base-Voltage-VCBO120 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO5 V
Maximum-DC-Collector-Current3 A
Gain-Bandwidth-Product-fT80 MHz
Continuous-Collector-Current2 A
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min82
DC-Current-Gain-hFE-Max390
Features
1) High breakdown voltage. (BVCEO = 120V)
2) Low collector output capacitance. (Typ. 20pF at VCB = 10V)
3) High transition frequency. (fT = 80MHz)
4) Complements the 2SB1236.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay