VLS252010HBX-2R2M
VLS252010HBX-2R2M VLS252010HBX-2R2M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS252010HBX-2R2M
VLS252010HBX-2R2M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS252010HBX-2R2M In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLS-HBX-1
ProductPower Inductors
TypePower Circuit Inductor
PackagingReel
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Tolerance20 %
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency2.2 uH
Package-Case1008 (2520 metric)
Maximum-DC-Current2.6 A
Maximum-DC-Resistance120 mOhms
Core-MaterialFerrite
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay