KC7050A100.000C20E00
KC7050A100.000C20E00 KC7050A100.000C20E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC7050A100.000C20E00
KC7050A100.000C20E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC7050A100.000C20E00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategoryOscillators
SeriesKC7050A-C2, Kyocera
ProductClock Oscillators
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.063" (1.60mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case2820 (7050 metric)
Frequency100MHz
Operating-Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply2.5V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current27mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 10 C
Operating-Supply-Voltage2.5 V
Output-FormatCMOS
Features
• Surface mount type suitable for auto pick-and-place
• Reflow compatible
• CMOS, TTL IC direct drive is possible
• With tri-state function
• Broad frequency range 80MHz (PLL circuit is built in)
• Supply voltage VCC=5.0V available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay