GRM31CR71H225KA88L
GRM31CR71H225KA88L GRM31CR71H225KA88L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31CR71H225KA88L
GRM31CR71H225KA88L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31CR71H225KA88L In Stock
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay