TLV1117-33CKVURG3
TLV1117-33CKVURG3 TLV1117-33CKVURG3 - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
TLV1117-33CKVURG3
TLV1117-33CKVURG3 - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: TLV1117-33CKVURG3 In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryLinear Voltage Regulators
SeriesTLV1117-33
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.011598 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTO-252-3
Operating-Temperature0°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypeFixed
Supplier-Device-PackageTO-252-3
Voltage-Input4.7 V ~ 15 V
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output800mA
Voltage-Output3.3V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical1.2V @ 800mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min800mA
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range0 C
Output-Voltage3.3 V
Input-Voltage-MAX15 V
Output-Current800 mA
Input-Voltage-MIN+ 4.7 V
Load-Regulation0.4 %
Ib-Input-Bias-Current5 mA
Quiescent-Current10 mA
Dropout-Voltage1.1 V at 100 mA
Dropout-Voltage-Max1.3 V at 100 mA/1.35 V at 500 mA/1.4 V at 800 mA
Line-Regulation0.2 %
DESCRIPTION:
FEATURES:
• 5Ω A/B bi-directional switch
• Isolation Under Power-Off Conditions
• Over-voltage tolerant
• Latch-up performance exceeds 100mA
• VCC = 2.3V - 3.6V, normal range
• ESD >2000V per MIL-STD-883, Method 3015; >200V using machine model (C = 200pF, R = 0)
• Available in TSSOP package
APPLICATIONS:
• 3.3V High Speed Bus Switching and Bus Isolation
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay