CRCW060329K4FKEBC
CRCW060329K4FKEBC CRCW060329K4FKEBC - Brand New Vishay / Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW060329K4FKEBC
CRCW060329K4FKEBC - Brand New Vishay / Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW060329K4FKEBC Out of Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
CategoriesChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
Resistance29.4 kOhms
Tolerance±1%
Power-Watts0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Package-Case0603 (1608 Metric)
Supplier-Device-Package0603
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Number-of-Terminations2 Terminations
Failure-Rate-
FEATURES
● Stability ΔR/R = 1 % for 1000 h at 70 ° C
● 2 mm pitch packaging option for 0603 size
● Metal glaze on high quality ceramic
● AEC-Q200 qualified
● Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay