NLCV25T-4R7M-PF
NLCV25T-4R7M-PF NLCV25T-4R7M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLCV25T-4R7M-PF
NLCV25T-4R7M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLCV25T-4R7M-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLCV-PF
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating285mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency7.96 MHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)1.04 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor20 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency43MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current285 mA
Maximum-DC-Resistance800 mOhms
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum20
Product Details
__
Inductors for Decoupling Circuits Wound/For Current
NLCV Series NLCV25
FEATURES
• Lead-free material is used for the plating on the terminal
• The product uses metal terminals, which realize excellent connection reliability.
• Highly heat resistant thermoplastic resin is used to form the exterior package.
• From 1µH to 33µH, all of the products are available in the E-6 series.
APPLICATIONS
• Audio-visual equipment including TVs, VCRs and digital cameras.
• Electronic equipment used in onboard automobile equipment including car audio and ECU systems.
• Other electronic equipment including HDDs and ODDs.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay