MM3Z10VT1
MM3Z10VT1 MM3Z10VT1 - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
MM3Z10VT1
MM3Z10VT1 - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: MM3Z10VT1 In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseSC-76, SOD-323
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOD-323
Tolerance±5%
Power-Max200mW
Voltage-Zener-Nom-Vz10V
Impedance-Max-Zzt20 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr100nA @ 8V
Voltage-Forward-Vf-Max-If900mV @ 10mA
Zener Voltage Regulators
200 mW SOD–323 Surface Mount
This series of Zener diodes is packaged in a SOD–323 surface mount package that has a power dissipation of 200 mW. They are designed to provide voltage regulation protection and are especially attractive in situations where space is at a premium. They are well suited for applications such as cellular phones, hand held portables, and high density PC boards.
Specification Features:
• Standard Zener Breakdown Voltage Range – 2.4 V to 75 V
• Steady State Power Rating of 200 mW
• Small Body Outline Dimensions: 0.067, x 0.049, (1.7 mm x 1.25 mm)
• Low Body Height: 0.035, (0.9 mm)
• Package Weight: 4.507 mg/unit
• ESD Rating of Class 3 (>16 KV) per Human Body Model
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay