ADG1206YRUZ
ADG1206YRUZ ADG1206YRUZ - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
ADG1206YRUZ
ADG1206YRUZ - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: ADG1206YRUZ In Stock
SeriesADG1206
ProductMultiplexers
PackagingTube
Unit-Weight0.014215 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Number-of-Channels16 Channel
Configuration1 x 16
Bandwidth280 MHz
Pd-Power-Dissipation6.3 mW
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage12 V
Package-CaseTSSOP-28
On-Resistance-Max120 Ohms
Off-Time-Max85 ns
FEATURES
<1 pC charge injection over full signal range
1.5 pF off capacitance
33 V supply range
120 Ω on resistance
Fully specified at ±15 V/+12 V
3 V logic-compatible inputs
Rail-to-rail operation
Break-before-make switching action
28-lead TSSOP and 32-lead, 5 mm × 5 mm LFCSP_VQ
APPLICATIONS
Audio and video routing
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay