RSX501L-20TE25
RSX501L-20TE25 RSX501L-20TE25 - Brand New ROHM Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
RSX501L-20TE25
RSX501L-20TE25 - Brand New ROHM Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: RSX501L-20TE25 In Stock
Contact us
ManufacturerROHM
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesRSX501L-20
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-214AC, SMA
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePMDS
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 20V
Voltage-Forward-Vf-Max-If390mV @ 3A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max20V
Current-Average-Rectified-Io5A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range-
Vf-Forward-Voltage0.39 V at 3 A
Ir-Reverse-Current500 uA at 20 V
If-Forward-Current5 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage25 V
Ifsm-Forward-Surge-Current70 A
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈