RP103N311D-TR-F
RP103N311D-TR-F RP103N311D-TR-F - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
RP103N311D-TR-F
RP103N311D-TR-F - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: RP103N311D-TR-F In Stock
• Low Dropout Voltage ............................................................TYP. 0.210V (IOUT=150mA, 2.8V Output type)
• High Ripple Rejection...........................................................TYP. 75dB (f=1kHz)
• Low Temperature-Drift Coefficient of Output Voltage.........TYP. ±30ppm/°C
• Excellent Line Regulation.....................................................TYP. 0.02%/V
• High Output Voltage Accuracy..............................................±1.0%
• Output Voltage......................................................................1.2V, 1.3V, 1.5V, 1.8V, 1.85V, 1.9V, 2.0V, 2.5V,
2.6V, 2.7V, 2.8V, 2.85V, 2.9V, 3.0V, 3.1V, 3.3V
• Built-in Fold Back Protection Circuit.....................................TYP. 40mA (Current at short mode)
• Ceramic capacitors are recommended to be used with this IC...........CIN=COUT=0.47µF or more
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈