RB160L-90TE25
RB160L-90TE25 RB160L-90TE25 - Brand New Rohm Semiconductor Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
RB160L-90TE25
RB160L-90TE25 - Brand New Rohm Semiconductor Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: RB160L-90TE25 In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseDO-214AC, SMA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePMDS
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 90V
Voltage-Forward-Vf-Max-If730mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max90V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈