NCP1200-D60R2(200D6)
NCP1200-D60R2(200D6) NCP1200-D60R2(200D6) - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
NCP1200-D60R2(200D6)
NCP1200-D60R2(200D6) - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: NCP1200-D60R2(200D6) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
Features
•No Auxiliary Winding Operation
•Internal Output Short−Circuit Protection
•Extremely Low No−Load Standby Power
•Current−Mode with Skip−Cycle Capability
•Internal Leading Edge Blanking
•250 mA Peak Current Source/Sink Capability
•Internally Fixed Frequency at 40 kHz, 60 kHz and 100 kHz
•Direct Optocoupler Connection
•Built−in Frequency Jittering for Lower EMI
•SPICE Models Available for TRANsient and AC Analysis
•Internal Temperature Shutdown
•These Devices are Pb−Free, Halogen Free/BFR Free and are RoHS Compliant
Typical Applications
•AC−DC Adapters
•Offline Battery Chargers
•Auxiliary/Ancillary Power Supplies (USB, Appliances, TVs, etc.)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈