LTC1985ES5-1.8#TRPBF
LTC1985ES5-1.8#TRPBF LTC1985ES5-1.8#TRPBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Supervisors
Get Quote
Buy Now
LTC1985ES5-1.8#TRPBF
LTC1985ES5-1.8#TRPBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Supervisors
Manufacturer Part No: LTC1985ES5-1.8#TRPBF Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerAnalog Devices / Linear Technology
Product CategorySupervisors
Series-
TypeMulti-Voltage Supervisor
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTSOT-23-5
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Voltage monitoring relays3
Reset-Timeout140 ms Minimum
Voltage-Threshold1.683V, 2.805V, Adj
DESCRIPTION
FEATURES
■ Monitors Three Inputs Simultaneously: 3V, 1.8V and Adjustable
■ ±1.5% Threshold Accuracy Over Temperature
■ Very Low Supply Current: 10µA Typ
■ 200ms Reset Time Delay
■ Power Supply Glitch Immunity
■ Guaranteed RESET for VCC3 ≥ 1V or VCC18 ≥ 1V
■ 3V Active-Low Push-Pull Reset Output
■ 5-Lead SOT-23 Package
APPLICATIONS
■ Desktop Computers
■ Notebook Computers
■ Intelligent Instruments
■ Portable Battery-Powered Equipment
■ Network Servers
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈