1117A-25CE
1117A-25CE 1117A-25CE - Brand New N/A IC Chips
Get Quote
Buy Now
1117A-25CE
1117A-25CE - Brand New N/A IC Chips
Manufacturer Part No: 1117A-25CE In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerN/A
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The UTC LD1117/Ais a low dropout, 3-terminal positive voltage regulator designed to provide output current up to 800mA/1A, There are adjustable version (VREF=1.25V) and various fixed versions.
FEATURES
Low dropout voltage
Suitable for SCSI-2 active termination if VOUTset to 2.85V
Output current up to 0.8A for 1117 and 1.0A for 1117A
Built-in current limit and over temperature protection
Available in ±1%(at 25°C) and 2% in all temperature range
Low current consumption
* Support MLCC
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈