NCP1216AD133R2G
NCP1216AD133R2G NCP1216AD133R2G - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Get Quote
Buy Now
NCP1216AD133R2G
NCP1216AD133R2G - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer Part No: NCP1216AD133R2G In Stock
SeriesNCP1216A
ProductCurrent Mode
TypeCurrent Mode PWM Controllers
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Unit-Weight0.019048 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range0 C to + 125 C
Package-CaseSOIC-8
Operating-Temperature0°C ~ 150°C (TJ)
Watt-
Number-of-Outputs1 Output
Voltage-Start-Up-
Voltage-Supply-Vcc-Vdd10 V ~ 16 V
Duty-Cycle46.50%
Frequency-Switching133kHz
Fault-ProtectionOver Load, Over Temperature, Short Circuit
Control-Features-
IsolationIsolated
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating-Supply-Current2.4 mA
Output-Current500 mA
Switching-Frequency133 kHz
Duty-Cycle-Max50 %
Input-Supply-Voltage-Min16 V
Input-Supply-Voltage-Max11 V
• Internal Ramp Compensation
• Limited Duty Cycle to 50% (NCP1216A Only)
• Extremely Low No−Load Standby Power
• 500 mA Peak Current Capability
• Fixed Frequency Versions at 65 kHz, 100 kHz, 133 kHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈