NLV25T-033J-PF
NLV25T-033J-PF NLV25T-033J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV25T-033J-PF
NLV25T-033J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV25T-033J-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLV-PF
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating400mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency33nH
DC resistance (DCR)420 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor20 @ 100MHz
Self Resonant Frequency1.45GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current400 mA
Maximum-DC-Resistance420 mOhms
Self-Resonant-Frequency1450 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum20
Product Details
__
Overview of the NLV Series
FEATURES
• Resin mold type wound inductor for standard circuits.
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
• Has excellent inductance temperature characteristics in the operating temperature range.
APPLICATION
• Vehicle accessories (car navigation systems, car audio, ETC)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈