592D107X9010C2T20H
592D107X9010C2T20H 592D107X9010C2T20H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
592D107X9010C2T20H
592D107X9010C2T20H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 592D107X9010C2T20H In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNTR 592D
TypeConformal Coated
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case2812 (7132 Metric)
Capacitance100μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance190 mOhm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Manufacturer-Size-CodeC
FEATURES
• New robust ratings for pulsed applications
• 1.0 mm to 2.5 mm height
• Terminations: 100 % matte tin (2) standard, tin / lead available
• Mounting: surface mount
• 8 mm, 12 mm tape and reel packaging available per EIA 481 and reeling per IEC 60286-3
7" [178 mm] standard
13" [330 mm] available
• Case code compatibility with EIA 535BAAC and CECC 30801
• See also 592W for additional ratings designs for pulsed applications
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈