FQD10N10
FQD10N10 FQD10N10 - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
FQD10N10
FQD10N10 - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: FQD10N10 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
General Description
planar stripe, DMOS technology.
Features
• 7.8 A,200 V, RDS(on) = 0.36Ω (Max.)@ VGS = 10 V
• Low Gate Charge (Typ. 13.5 nC)
• Low Crss (Typ. 13pF)
• Fast switching
• 100% Avalanche Tested
• Improved dv/dt capability
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈