GRM316R61A475KE19D
GRM316R61A475KE19D GRM316R61A475KE19D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM316R61A475KE19D
GRM316R61A475KE19D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM316R61A475KE19D Out of Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance4.7μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.028" (0.70mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈